Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Ministerstvo vnútra rozhodlo o rozpustení občianskeho združenia presadzujúceho autonómiu

22. 06. 2009

manager-ruka-ilustr

Ministerstvo vnútra v pondelok 22. júna 2009 rozhodlo o rozpustení Občianskeho združenia - Harmónia AT – polgári társulás so sídlom v Dunajskej Strede, a to z dôvodu porušovania zákona o združovaní občanov.

Podľa stanov predložených pri registrácii OZ, ku ktorej došlo vo februári 2009, bola cieľom OZ Harmónia AT – polgári társulás podpora občianskoprávnych aktivít, zastupovanie sociálnych, kultúrnych a právnych záujmov, upevňovanie a prehlbovanie demokracie, ochrana ľudských práv a vytváranie harmónie v spoločnosti.

Prostredníctvom internetovej stránky http://csefalvay-group.sk/harmonia však toto OZ presadzovalo vytvorenie autonómie pre maďarskú národnú menšinu na území SR - zverejnením dokumentu „Autonómia statútum tervezet“. Zverejnením dokumentu OZ porušuje Ústavu SR a jej zákony. Podľa Ústavy SR územie SR je jednotné a nedeliteľné a výkon práv občanov patriacich k národnostným menšinám či etnickým skupinám nesmie viesť k ohrozeniu zvrchovanosti a územnej celistvosti SR. OZ Harmónia AT-polgári társulás svojím konaním spochybňuje našu jednotnosť a nedeliteľnosť.

Ministerstvo vnútra v máji 2009 v zmysle zákona o združovaní občanov listom vyzvalo OZ, aby od takejto činnosti upustilo. Keďže OZ nereagovalo a naďalej pokračovalo vo svojej činnosti zverejňovaním dokumentu „Autonómia statútum tervezet“, rozhodli sme o rozpustení.

Foto: Petr Kratochvil, www.publicdomainpictures.net


 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz