Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

Ministerstvo vnútra rozhodlo o zrušení projektov a verejného obstarávania v oblasti informačných technológií

30. 07. 2020

lazar-jul2020

Ministerstvo vnútra pristúpilo k prehodnoteniu doterajších zmlúv a projektov v oblasti informačných technológií. Na tlačovej konferencii vo štvrtok 30. júla 2020  o tom informoval štátny tajomník MV SR Ján Lazar. Výsledkom auditu je zrušenie dvoch projektov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra a verejného obstarávania na dodávku hardvéru.

 

„Za prvé tri mesiace minulo predošlé vedenie MV SR  82 percent rozpočtu pre sekciu informatiky na celý rok. Od nástupu do funkcie nám teda zostalo menej ako 20 percent. Zaviazali sme sa v Programovom vyhlásení vlády SR, že budeme optimalizovať a šetriť, a to aj robíme," povedal štátny tajomník  Ján Lazar.

Rušia sa projekty Register zbraní a streliva v hodnote 7,2 milióna eur a Elektronický register mimovládnych neziskových organizácií v hodnote 4,5 milióna eur. Povinnosti vyplývajúce zo spustenia registrov dokáže rezort podľa Jána Lazara splniť aj vlastnými kapacitami.

Štátny tajomník MV SR Ján Lazar a Rastislav Rejdovian, poverený vedením sekcie informatiky, telekomunikácií a bezpečnosti

Zruší sa tiež obstarávanie rámcovej dohody na dodávku hardvérov LAN/WAN, kde predpokladaná hodnota zákazky bola viac ako 245 miliónov € na obdobie štyroch rokov. Obstarávanie čelilo množstvu námietok uchádzačov, ktorí sa pre nejasne a nekvalitne nastavený opis zákazky nemohli riadne zúčastniť na obstarávaní. Ministerstvo vnútra plánuje podmienky nastaviť nanovo.

Vedenie rezortu ďalej rokovalo s dodávateľmi IKT služieb na ministerstve vnútra so zámerom získať dodatočné zľavy, respektíve väčší rozsah dodávok pri nezmenených finančných podmienkach. Takto MV SR ušetrí ďalších približne 5,5 milióna eur v období najbližších dvoch rokov.

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz