Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. august 2022, štvrtok
 

Ministerstvo vnútra schválilo štátnym hmotným rezervám eurofondový projekt zameraný na pomoc pri zvládaní pandémie COVID-19

20. 10. 2020

zdravotník držiaci červenú ceduľu s nápisom COVID-19

Ministerstvo vnútra SR v rámci výzvy OPKZP-PO3-SC313-2017-31, ktorá je orientovaná na podporu investícií riešiacich osobitné riziká, schválilo ďalší, v poradí tretí projekt zameraný na zmiernenie dopadov šírenia nového koronavírusu. Projekt realizuje Správa štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky.

Jeho aktivity budú zamerané na zabezpečenie nevyhnutného ochranného a zdravotníckeho materiálu v záujme ochrany života a zdravia obyvateľstva SR v čase silnejúcej pandémie.
Celková výška oprávnených výdavkov projektu je 39,5 mil. EUR.

„Oceňujem, ako promptne kompetentní aktualizovali dostupné výzvy a ako operatívne nastavujú čerpanie eurofondov na bezpochyby potrebné veci,“ vyhlásil minister vnútra Roman Mikulec na margo financovania protipandemických opatrení z európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Ministerstvo vnútra už v auguste 2020 schválilo prvé dva projekty orientované na podporu zložiek Integrovaného záchranného systému, ktoré sú v prvej línii. Pomáhajú pri testovaní osôb, zabezpečujú činnosti pri ochrane zdravia a majetku, ako aj ostatné opatrenia na elimináciu rizík spojených s COVID-19. Nevyhnutne teda potrebujú všetky osobné ochranné pracovné pomôcky a technické vybavenie pre profesionálne poskytovanie pomoci obyvateľom Slovenskej republiky.

Tento projekt je realizovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.

OP Kvalita životného prostredia

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz