Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

Ministerstvo vnútra SR si pripomenie 17. november spoločne so študentmi UKF v Nitre prostredníctvom komunikačnej kampane

14. 11. 2023

nezna-revolucia-ilustr

Ministerstvo vnútra SR spolupracuje so študentmi Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre na komunikačnej kampani k Dňu boja za slobodu a demokraciu. V piatok 17. novembra si pripomenieme 34 rokov od Nežnej revolúcie.

Deň boja za slobodu a demokraciu je dňom, kedy si pripomíname Nežnú revolúciu a pád komunistického režimu v Československu. Študenti vysokých škôl vyšli do ulíc, aby prejavili svoju nespokojnosť s vtedajším režimom. V tento deň si pripomíname aj Medzinárodný deň študentstva.

Ministerstvo vnútra SR pripravilo k výročiu Nežnej revolúcie krátku komunikačnú kampaň práve v spolupráci s vysokoškolskými študentmi, čo je peknou symbolikou v kontexte pripomínanej udalosti. Na kampani sa podieľali študenti magisterského štúdia Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy, FF UKF v Nitre, ktorí pracovali pod odbornou gesciou svojej vyučujúcej, Mgr. Veroniky Števčat Szabóovej, PhD.

Infografika kampane

Súčasťou kampane budú krátke videá, ktoré priblížia rôzne oblasti života v 80. rokoch minulého storočia v Československu, ako napríklad cestovanie, kultúru, dostupnosť potravín či ľudské práva, a ktorých cieľom je komunikovať posolstvo, že to, čo je dnes samozrejmosťou, vždy samozrejmosťou nebolo.

Študenti tiež vytvorili fiktívnu postavu Lenku Nežnú, ktorá v piatok 17. novembra prevedie sledovateľov sociálnych sietí ministerstva symbolmi Nežnej revolúcie, priblíži priebeh protestov a ponúkne hudobný playlist s legendárnymi piesňami tej doby.

Výstupy kampane boli vytvorené a poskytnuté Ministerstvu vnútra SR bezodplatne.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz