Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. júl 2021, pondelok
 

Ministerstvo vnútra uzatvorí kontrakty na nákup vyvolávacích systémov a na dodávku stravných lístkov pre zamestnancov rezortu

21. 08. 2020

paragraf

Predmetom prvej rámcovej dohody je dodávka, inštalácia, servis, podpora a ďalšie služby spojené s vyvolávacími a vyhodnocovacími systémami na klientskych centrách a ostatných kontaktných pracoviskách štátu.

Viaceré zo súčasných zariadení sú už na hranici životnosti a výrobcovia im už neposkytujú HW podporu. Nové systémy majú najmodernejšie funkcionality, vďaka ktorým ich možno prepojiť so systémom objednávania e-službami či presnejšie merať efektívnosť poskytovania služieb klientskymi pracoviskami. Štát takisto bude môcť objednávať nové halové wallboardy, štandardné v súkromnom sektore, ktoré klientom s poradovým číslom umožnia zistiť časový odhad čakania na vybavenie.

Rámcová dohoda s dvomi uchádzačmi bude uzatvorená na 4 roky s možnosťou zadať na jej základe zákazky maximálne v hodnote 14,5 milióna eur, čo je o milión eur menej ako bola predpokladaná hodnota zákazky v čase vyhlásenia verejného obstarávania.

Verejné obstarávanie vyhlásilo ešte bývalé vedenie rezortu v roku 2019. Ministerstvo vnútra, ktoré je zo zákona centrálnym verejným obstarávateľom, zabezpečilo súťaž o rámcovú dohodu na vyvolávacie systémy aj pre ostatné verejné inštitúcie: čerpať z rámcovej dohody má pre svoje pracoviská aj Sociálna poisťovňa, daňové úrady a iní. Zo strany ministerstva vnútra sa predbežne počíta s čerpaním zo zmluvy v objeme približne 1 mil. eur pre najbližší rok.

Druhým kontraktom je rámcová dohoda na 3 roky s jedným uchádzačom na dodávku stravných lístkov a elektronických stravovacích kariet s možnosťou zadať objednávky v hodnote 117 miliónov eur. Ministerstvo vnútra má takmer 50-tisíc zamestnancov, pre ktorých obstaralo gastrolístky so stravnou jednotkou 4 eurá. Počas obstarávacieho procesu sa podarilo vysúťažiť 2,53% zľavu na stravnej jednotke. Stravný lístok v hodnote 4 eurá teda bude MV SR nakupovať za 3,8987 eur/ks. Každoročne tak usporí cca 1 milión eur, v prípade úplného čerpania rámcovej dohody sa ráta s úsporou takmer 2,9 milióna eur.

Rámcové dohody štát pochopiteľne nezaväzujú k žiadnym plneniam: tovary či služby možno nakupovať čiastočne alebo tiež vôbec nenakupovať – závisí to od skutočných potrieb a rozpočtových možností.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz