Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. máj 2024, nedeľa
 

Ministerstvo vnútra zvyšuje bezpečnosť na cestách

07. 12. 2011

Ministerstvo vnútra pripravilo ďalšie opatrenie na zvýšenie bezpečnosti na cestách

Ministerstvo vnútra pripravilo ďalšie opatrenie na zvýšenie bezpečnosti na cestách. Vyhlásili sme totiž verejné obstarávanie na nákup prístrojov na testovanie užitia drog. Policajti tak budú môcť odhaliť tých, ktorí šoférujú pod vplyvom nebezpečných látok. Minister vnútra Daniel Lipšic: „Ochrana života a zdravia občanov je pre nás prioritou, preto robíme všetko pre to, aby na cestách neboli tí, ktorí ohrozujú ostatných“.
Výsledkom verejného obstarávania bude rámcová zmluva. V priebehu štyroch rokov nakúpime približne 130 tisíc kusov jednorazových testov a približne 200 kusov vyhodnocovacích mobilných zariadení. Ich súčasťou je aj tlačiareň a prepravný kufor. Predpokladaná hodnota zákazky je 3,27 milióna € bez DPH. Prístroje budú schopné vykonať rýchly test na zistenie prítomnosti drog napríklad v slinách alebo pote podozrivej osoby.
Pri verejnom obstarávaní použijeme elektronickú aukciu. Chceme tak dosiahnuť čo najnižšiu cenu. Kritériami na výber úspešného uchádzača bude okrem ceny aj citlivosť prístroja. Ministerstvo vnútra bojuje proti nezodpovedným vodičom aj inými opatreniami. Od novembra tohto roka je účinná novela zákona o cestnej premávke. Vďaka nej môžu policajti prísnejšie trestať tých, ktorí šoférujú pod vplyvom alkoholu alebo drog. V prípade opakovaných jázd pod vplyvom omamnej látky polícia odoberá vodičský preukaz. Dopravným policajtom tiež nakupujeme nové autá, aby sme tak efektívnejšie mohli bojovať proti cestným pirátom.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz