Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. jún 2023, nedeľa
 

Ministri vnútra a spravodlivosti Slovenska, Holandska a Malty diskutovali o predsedníctve EÚ

22. 01. 2015

Spoluprácu pri výkone predsedníctva Európskej únii prediskutovali  21. januára 2015 v holandskom Haagu ministri vnútra a spravodlivosti Holandska, Slovenska a Malty. Ministerstvo vnútra SR zastupoval podpredseda vlády a minister Robert Kaliňák.

Tieto tri štáty budú viesť rokovania Rady od januára 2016 do júla 2017, každý štát počas jedného polroka. Slovensko bude predsedať Rade v druhom polroku 2016. 

Zľava: Tomáš Borec, Robert Kaliňák, Owen Bonnici (Malta) Ivo Opstelten (Holandsko), Carmelo Abela (Malta,), Fred Teeven (Holandsko,)

 Spoločné foto ministrov vnútra spravodlivosti Slovenska, Holandska a Malty

Ministri rokovali o organizácii prípravy a obsahovom zameraní predsedníctva Európskej únie a vymenili si aj názory na aktuálne témy v oblasti vnútornej bezpečnosti a migrácie. Predsedníctvo v Európskej únii nie je podľa Roberta Kaliňáka obdobím, kedy sa dá výlučne sústrediť na národné priority, ale je súčasne príležitosťou zdôrazniť témy dôležité pre Slovensko, ako je napríklad ochrana vonkajšej schengenskej hranice. Ministri všetkých troch štátov sa zhodli, že ich ambíciou bude dosiahnuť konkrétne výsledky v prospech bezpečnosti občanov.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz