Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. september 2022, piatok
 

Múzeum holokaustu v Seredi bude pre žiakov a študentov dostupné dvomi spôsobmi

17. 08. 2017

muzeum-holokaustu-ilustr

V novom školskom roku bude Múzeum holokaustu v Seredi otvorené žiakom a študentom. Odbor prevencie kriminality MV SR  a Múzeum holokaustu v Seredi spúšťajú nový projekt. Pri tejto príležitosti sa ich zástupcovia zúčastnili na prehliadke múzea, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi.

V rámci vyučovania dejepisu a získavania základných vedomostí by si mali deti pozrieť výstavu venovanú holokaustu. Týmto spôsobom chce ministerstvo ukázať žiakom základných a študentom stredných škôl hrôzy druhej svetovej vojny, ktoré zasiahli našu krajinu. Pôjde o gymnáziá a školy, ktoré od roku 2013 spadajú do pôsobnosti Ministerstva vnútra SR.

 Zľava: riaditeľ odboru prevencie kriminality Jozef Halcin, poradkyňa pre školstvo Soňa Hanzlovičová a riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok

Zľava: riaditeľ odboru prevencie kriminality Jozef Halcin, poradkyňa pre školstvo Soňa Hanzlovičová a riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok

Múzeum holokaustu v Seredi veľmi úzko spolupracuje s odborom prevencie kriminality na ďalšom spôsobe autentického podania reality: ide o študijnú pomôcku „Múzeum holokaustu 1943“, ktorá formou online aplikácie vtiahne diváka priamo na miesto.

V súvislosti s aplikáciou sa rokovalo aj na pôde Katedry histórie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Predmetom stretnutia bolo vytvorenie metodiky práce, ktorá bude slúžiť učiteľom ako návod pre správne použitie online vzdelávacej pomôcky pri vyučovaní.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz