Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Na elektronickej cestovnej autorizácii /ESTA/ pri cestovaní do USA sa snažia zarobiť špekulanti

20. 11. 2008

V súvislosti so zavedením systému elektronickej cestovnej autorizácie ESTA pri cestách občanov SR do USA v rámci bezvízového programu USA upozorňuje Veľvyslanectvo SR vo Washingtone na existenciu internetovej stránky  www.esta.us, ktorá ponúka služby pri "vybavovaní" ESTA za poplatky. Napríklad za stiahnutie formulára ESTA žiadajú 49,95 USD, za vyplnenie a podanie formulára 249,95 USD.

Ide o súkromnú podnikateľskú aktivitu, čo prevádzkovatelia stránky nenápadne priznávajú vyhlásením, že nie sú súčasťou vládnej štruktúry /Esta.us is not affiliated with the U. S. Government./.
Ich ponuka je zameraná na špekulatívne zneužitie prípadnej slabej informovanosti verejnosti, najmä v počiatočných štádiách fungovania bezvízového režimu s USA - s cieľom za poplatky vykonať jednoduché úkony.

Ponuky na  tejto stránke pri ceste do USA určite nevyužívajte.

Občania by mali vedieť, že proces získania ESTA je jednoduchý a predovšetkým bezplatný. Na tento účel je zriadená stránka https://esta.cbp.dhs.gov. Informácie nájdu aj na stránke Veľvyslanectva SR v USA http://slovakia.usembassy.gov.

 

Slováci cestujú do USA bez víz od 17. novembra 2008.  Občan SR, ktorý chce cestovať do USA bez víz, musí byť držiteľom biometrického pasu a pred vycestovaním musí taktiež vyplniť bezplatný elektronický formulár. Vyplnenie tohto formulára nie je povinnosťou len pre Slovensko, ale pre všetky staré i nové členské krajiny, ktoré majú bezvízový styk s USA. 
Cestovať do USA  je možné aj na staré pasy  - avšak s platnými vízami.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz