Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2024, utorok
 

Na objasnení pôvodcov oznámení o bombových hrozbách spolupracuje polícia aj so zahraničnými partnermi

07. 05. 2024

logo Policajného zboru SR

Vzhľadom na opakované anonymné nahlasovanie bômb na školách, pobočkách bánk a ďalších objektoch v posledných dňoch ministerstvo vnútra a Policajný zbor ubezpečujú verejnosť, že každé takéto nahlásenie sa preveruje tak,  aby zdravie i majetok obyvateľov našej krajiny boli ochránené.

Aj keď počet takýchto trestných činov v poslednom čase stúpa, polícia žiadny anonymný oznam nepodceňuje. Upozorňujeme, že páchateľom hrozia vysoké tresty odňatia slobody.  

Naše bezpečnostné zložky pracujú v plnom nasadení tak, aby bol každý jeden prípad preverený a anonymný páchateľ odhalený, aby za svoje výhražne konanie niesol  trestnoprávnu zodpovednosť", zdôrazňuje minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.

Na základe zhromaždených dôkazov Národná kriminálna agentúra začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Na objasnení skutku a vypátraní pôvodcu hrozieb polícia intenzívne pracuje, spolupracuje aj s ďalšími bezpečnostnými službami a zahraničnými partnermi.

Ministerstvo vnútra SR apeluje na verejnosť, že  v záujme eliminovania takýchto prípadov je potrebné zvyšovať vnímavosť  voči tomuto fenoménu.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz