Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. júl 2021, streda
 

Na odstraňovanie následkov povodní vláda vyčlení prostriedky

17. 08. 2010

lipsic-tb-povodne

Minister vnútra Daniel Lipšic na tlačovej konferencii v pondelok 16. augusta 2010 vyzval občanov, aby za každých okolností rešpektovali pri nebezpečenstve povodní pokyny polície, hasičov a záchranárov o evakuácii a blokovaní ciest. "Naši hasiči, policajti a záchranári budú v prvom rade chrániť ľudský život. Chápem, že ľudia chcú chrániť svoj majetok, ale život bude vždy prednejší ako majetok. Majetkové škody vieme sčasti nahradiť, ale život nevie nahradiť nikto z nás," uviedol minister.

Minister informoval, že na  odstraňovanie následkov povodní bude uvoľnených  11 miliónov eur. "Škody zatiaľ neboli vyčíslené, ale budú rozsiahle," konštatoval.

Minister vnútra Daniel Lipšic ako šéf výboru na odstránenie následkov povodní zvolá jeho zasadnutie na budúci týždeň.  Takisto dal preskúmať, či cez víkend civilná ochrana fungovala adekvátne a rýchlo. Zdôraznil, že pôsobenie v krízových situáciách je jednou z najdôležitejších povinností štátnej správy . Podľa ministra aj noví prednostovia obvodných úradov budú vyberaní podľa toho, ako dokážu konať v krízových situáciách.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz