Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. marec 2024, pondelok
 

Na Ukrajinu posielame náklad humanitárnej pomoci pre zvládnutie zimných mesiacov

04. 01. 2024

humanitarna-aid-ilustr

Už takmer 680 dní trvá ruská vojenská agresia na Ukrajine. Pre ukrajinské civilné obyvateľstvo, ktoré je v akútnom stave núdze je humanitárna pomoc častokrát jedinou možnosťou ako môže preklenúť náročné zimné obdobie. 

Na základe žiadosti Ukrajiny o poskytnutie humanitárnej pomoci ako aj výzvy Európskej komisie, aby členské štáty nepoľavovali v preukázaní solidarity s civilným obyvateľstvom zasiahnutým vojnovým konfliktom, Slovenská republika poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v celkovej hodnote 203 492 eur. 

Náklad s hmotnosťou 21 ton obsahuje elektrocentrály, ohrievače, oblečenie a lekárničky zo zásob Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách Slovenskej republiky a ozbrojených zboroch Slovenskej republiky. Taktiež potraviny, balenú vodu a oblečenie zo zásob Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Na zabezpečovaní humanitárnej pomoci sa podieľa aj Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

Prijímateľmi pomoci budú Ministerstvo zdravotníctva Ukrajiny, Kyjev; Ministerstvo vnútra Ukrajiny, Ľvov; Regionálny podnik Donetskteplokomunenerho, Doneck a Mestská rada mesta Pokrovsk v Doneckom regióne.

Krízy môžu postihnúť každú krajinu a solidarita medzi krajinami môže byť kľúčovým prvkom riešenia globálnych výziev. Pomoc Ukrajine môže v budúcnosti znamenať podobnú podporu Slovensku zo strany iných krajín v prípade akejkoľvek krízy.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz