Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2024, pondelok
 

Národný deň 112

28. 11. 2014

112-sutaz-logo

Na Slovensku sa dňa 1. decembra 2014 už po druhýkrát uskutoční Národný deň 112. Ministerstvo vnútra v tejto súvislosti pripravuje rôzne akcie s cieľom priblížiť služby na čísle tiesňového volania 112 verejnosti, predovšetkým mladej generácii.

Sekcia krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorá zodpovedá za integrovaný záchranný systém na Slovensku, vyhlásila súťaž pre deti materských, základných škôl a detských domovov pod názvom “Nakresli svojho integráčika”. Do súťaže sa zapojili deti zo všetkých krajov SR. Najlepšie detské práce sú vystavené a je možné ich vidieť v budove Ministerstva vnútra Slovenskej republiky na Drieňovej ulici 22 v Bratislave, kde sa v pondelok 1. decembra 2014 o 11. hodine uskutoční vyhodnotenie súťaže.

V pondelok 1. decembra 2014 sa uskutočnia aj rôzne podujatia na Okresných úradoch v sídle kraja, ako sú napr. exkurzie na koordinačných strediskách integrovaného záchranného systému. Vybrané skupiny žiakov a študentov sa oboznámia s činnosťou záchranných zložiek integrovaného záchranného systému. Napríklad Koordinačné stredisko integrovaného záchranného systému v Trenčíne v tento deň pripravuje program pre deti a dospelých, ktorého súčasťou budú workshopy na rôzne témy súvisiace s číslom tiesňového volania 112. Súčasťou programu je tiež prehliadka koordinačného strediska a praktické ukážky práce operátorov pri riešení simulovaných udalostí.

Práca operátorov je mimoriadne náročná a zodpovedná, keďže ide o poskytnutie pomoci občanom v tiesni. Niekedy však táto práca prináša aj humorné situácie. Stáva sa, že volajúci si linku tiesňového volania 112 zamieňajú s donáškovou službou a chcú si objednať pizzu.

Logo čísla tiesňového volania 112

Za prvých 10 mesiacov roka 2014 bolo na číslo tiesňového volania 112 prijatých 1 199 150 volaní.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz