Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. september 2022, piatok
 

Návrh zmluvy o otázkach štátneho občianstva zástupcovia ministerstva vnútra odovzdali predstaviteľom Maďarskej republiky

15. 02. 2011

komisia-mini

V utorok 15. februára 2011 sa v Budapešti uskutočnilo 11. zasadnutie Zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre oblasť vnútorných vecí, na ktorom štátny tajomník MV SR Maroš Žilinka v súlade s dohodou predsedov vlád Slovenskej republiky a Maďarskej republiky zo dňa 28. januára 2011 odovzdal maďarskej strane návrh Zmluvy medzi Slovenskou republikou a Maďarskou republikou o úprave niektorých otázok týkajúcich sa štátneho občianstva „Cieľom zmluvy je upraviť podmienky nadobúdania štátneho občianstva druhej strany, poskytovania diplomatickej a konzulárnej ochrany občanom s dvojakým štátnym občianstvom, každoročná pravidelná výmena zoznamov štátnych občanov, ktorí požiadali o udelenie občianstva druhej strany a ktorým bolo občianstvo udelené, “ uviedol v tejto súvislosti štátny tajomník.

Podľa dohody by mala maďarská strana zaslať svoje stanovisko k návrhu zmluvy do dvoch týždňov. Následne sa začnú expertné rokovania príslušných rezortov.

 

Zástupcovia maďarskej strany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zástupcovia slovenskej strany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz