Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. máj 2024, pondelok
 

Návšteva námestníka generálneho tajomníka OSN pre vládu práva a bezpečnostné inštitúcie

14. 05. 2014

globsec-logo

Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák v utorok 13. mája 2014 oficiálne prijal námestníka generálneho tajomníka OSN pre vládu práva a bezpečnostné inštitúcie Dmitrija Titova, ktorý sa zúčastňuje na tohtoročnej bezpečnostnej konferencii GLOBSEC v Bratislave.

 

Dmitrij  Titov prezentoval prácu mierových misií OSN. Pripomenul, že po jednotkách USA  sú jednotky OSN druhou najväčšou medzinárodnou silou na svete.

Dmitrij Titov a Robert Kaliňák

Minister Kaliňák tiež pripomenul, že Slovenská republika vysiela do mierových misií niekoľkých svojich policajtov. Upriamil pozornosť na  protiteroristické komando (Lynx Commando), ktorého členovia pôsobili v Bagdade, a ktoré patrí medzi najlepšie na svete. Naši misionári pracujú najmä v mierových misiách EÚ. V mierových misiách OSN máme aktuálne 2 policajtov. Ich počet by však Slovenská republika do konca tohto roka chcela zvýšiť.

Obaja partneri sa zhodli na tom, že medzi hlavné významy misií patrí výmena skúseností ich  členov z rôznych krajín a vytváranie spoločnej mierovej kultúry.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz