Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. jún 2024, piatok
 

Navždy nás opustil kolega Ján Zemeník, uznávaný slovenský expert na zbrane

27. 02. 2015

znak PZ SR

Vo veku 51 rokov v stredu 25. februára 2015 nečakane a náhle zomrel dlhoročný vedúci oddelenia balistiky odboru kriminalistickej identifikácie Kriminalistického a expertízneho ústavu JÁN ZEMENÍK, pokladaný na Slovensku za jedného z najlepších expertov na zbrane. Jeho úmrtiu predchádzala náhla hospitalizácia v pondelok 23. februára.

Príslušníkom policajného zboru bol Ján Zemeník od roku 1991, keď pracoval pôvodne aj ako pyrotechnik. So svojimi kolegami dlhé roky skúmali zbrane a strelivo nielen z troch zbraňových amnestií, ale aj tisícky zbraní a streliva pochádzajúcich z trestnej činnosti.

Ján Zemeník
     

 Ministerstvo vnútra vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým a blízkym Jána Zemeníka. Bol to expert na zbrane a balistiku, dlhoročný pracovník KEÚ PZ, ktorý sa významnou mierou zaslúžil aj o úspech zbraňových amnestií na Slovensku.

 Len prednedávnom Ján Zemeník na margo v poradí tretej zbraňovej amnestie uviedol, že tá sa síce končí 31. mája 2015 , no oficiálne pre pracovníkov oddelenia balistiky odboru kriminalistickej identifikácie Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ sa skončí až po preskúmaní poslednej zbrane, či s ňou nebol spáchaný trestný čin a preskúmaním posledného kusu streliva. "Ak predpokladáme, že budeme vykonávať len 2000 skúmaní, tak pri súčasnom personálnom obsadení toto skúmanie bude trvať zo dva roky," povedal. Logicky, podľa jeho vtedajších slov, v prípade, ak dožiadaní bude viac, tak skúmanie potrvá aj dlhší čas. 

Posledná rozlúčka so zosnulým kolegom bude  v stredu 4. marca 2015 o 16.45 v obradnej sieni Krematória v Bratislave.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz