Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2024, nedeľa
 

Nemocnica Sv. Michala bude pre pacientov otvorená už v tomto roku

17. 03. 2015

nemocnice Bratislava_0008_01

Na pracovnom stretnutí s novinármi 17. marca 2015 podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák informoval, že nová nemocnica so sídlom na Cintorínskej ulici v hlavnom meste by mala byť otvorená už koncom tohto roka.

Kolaudácia novostavby je plánovaná na mesiac október. Minister odhaduje, že približne desať percent starostlivosti sa bude poskytovať vojakom, policajtom či záchranárom. Zvyšok pacientov bude tvoriť široká verejnosť.

Minister vnútra R. Kaliňák novinárov podrobne informoval o preinvestovaní zdrojov vo výške okolo 50 miliónov eur. Ich výsledkom bude 110 lôžok a 50 ambulancií v 30 odbornostiach. Dvadsaťdva miliónov z celkovej sumy ide na nákup zdravotníckej techniky. Ministerstvo vnútra, ktoré nemocnicu zriadilo, pristúpilo k nákupu najmodernejšieho technického vybavenia,  a to tak, aby životnosť tohto vybavenia bola čo najdlhšia. 

Minister vnútra Robert Kalinák s riaditeľom Nemocnice Sv. MIchala Mariánom Križkom
Minister Robert Kaliňák s riaditeľom Nemocnice Sv. Michala Mariánom Križkom

Z tendra na stovky položiek vyšla víťazne firma E-BA tpz. Vďaka elektronickej aukcii, do ktorej sa zapojili tri spoločnosti, sa podarilo dosiahnuť úsporu 10 percent oproti predpokladanej cene.

Stodesať lôžok bude slúžiť akútnym pacientom, v prípady potreby bude možné naraz hospitalizovať 140 ľudí. Bude poskytovať služby všeobecnej nemocnice pre všetkých pacientov, ktorí budú mať záujem. Nie je teda určená iba pre obyvateľov Starého mesta ale aj širšieho okolia. V lôžkovej časti sa bude personál nemocnice starať o pacientov na 11 oddeleniach, sú to napríklad všeobecná chirurgia, intenzívna medicína, ortopédia, gynekológia, urológia, neurológia a ďalšie. Jej špecifikom je posilnené oddelenie anesteziológie a resuscitácie. Podľa riaditeľa nemocnice Mariana Križka nie je vylúčené, že sa nemocnica vydá aj smerom náročnejších chirurgických výkonov. Nakoľko sa nemocnica nachádza v bratislavskom  Starom meste, jej súčasťou budú aj podzemné garáže s kapacitou 200 miest.

Pracovné stretnutie s médiami

Nemocnica je prvou novopostavenou štátnou nemocnicou od roku 1989. Základný kameň nemocnice položili v septembri roku 2013.

Nemocnica svätého Michala vznikla v roku 2008. V roku 2009 sa zlúčila s Nemocnicou Ministerstva obrany SR.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz