Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. september 2021, piatok
 

Nemocnica Sv. Michala funguje v plnom rozsahu, bude vykonávať aj rýchle antigénové testy na COVID-19

13. 10. 2020

nemonica-sv-michal-covid (3)

Všetky oddelenia a ambulancie Univerzitnej nemocnice – Nemocnice sv. Michala, a. s., ktorá je v pôsobnosti ministerstva vnútra, pracujú v súčasnosti v plnom rozsahu. Plánované vyšetrenia ani operácie nie sú v tomto období odkladané. Od budúceho týždňa rozšíri nemocnica svoje služby aj o antigénové testovanie na COVID-19 pre akútne vyšetrenia a rýchlu diagnostiku pacientov so symptómami.

 

V nemocnici naďalej platia prísne hygienicko-epidemiologické opatrenia.

V júli 2020 nemocnica na oddelení JIS vyčlenila štyri lôžka pre pacientov s pozitívnym testom na COVID-19 bez príznakov respiračného ochorenia. V prípade potreby vie nemocnica do 24 hodín vyčleniť ďalších 14 lôžok. Pacienti s ochorením COVID-19, ktorí by mali príznaky ochorenia, budú prevezení na Kliniku infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramároch alebo na pľúcnu kliniku Univerzitnej nemocnica Bratislava v Ružinove.

Nemocnica sa snaží predchádzať takýmto situáciám prijatými opatreniami. Hospitalizácia pacienta je možná len v prípade platného negatívneho PCR testu. Aj vďaka tomu nemocnica pozitívnych pacientov s príznakmi počas druhej vlny pandémie zatiaľ nemala.

TESTOVANIE – PCR TESTY

V areáli parkoviska nemocnice funguje odberové miesto. Denne sa v dvoch unimobunkách v pracovné dni vykoná 50 až 100 testov. Odber a testovanie vzoriek sa robí pre pacientov pred plánovaným operačným výkonom a hospitalizovaných pacientov, takisto aj pre rezortných pacientov (ozbrojené sily, polícia a iné zbory, štátni úradníci ministerstiev, Úrad vlády SR a Národná rada SR). Kontajnery umiestnili do areálu nemocnice príslušníci Hasičského a záchranného zboru v júli 2020.

Odberné miesto

TESTY NA PROTILÁTKY Z KRVI

Začiatkom septembra 2020 začala nemocnica robiť testovanie na protilátky na COVID-19. Testovanie z kvapky krvi z prsta umožňuje detekciu protilátok IgM a IgG už približne po 15 minútach. Test je možné absolvovať po telefonickom dohovore na čísle 0915 732 570 počas pracovných dní v čase od 10:00 do 12:00 v priestoroch izolačnej miestnosti na prízemí nemocnice. Pre samoplatcov z radov verejnosti je dostupný v cene 30 eur.

Nemocnica chce aj sprístupnením tejto služby prispieť k zlepšeniu epidemiologickej situácie u nás. Je to jedno z mnohých opatrení nového manažmentu nemocnice pod vedením nového generálneho riaditeľa. Minister vnútra Roman Mikulec v máji na podnet Nadácie Zastavme korupciu odvolal vtedajšieho riaditeľa Mariana Križka a za nového riaditeľa nemocnice vymenoval  Branislava Deleja.

Odberné miesto

 REŽIM V NEMOCNICI

  • Otváracie hodiny v Univerzitnej nemocnici - Nemocnici svätého Michala, a. s., sú nezmenené. Pre pacientov je otvorená v pracovné dni od 7:00 do 15:00.
  • Vstup je možný cez dva vchody:  cez hlavný vchod na Satinského ulici a cez autobránu – parkovisko nemocnice.
  • Návštevy pacientov hospitalizovaných na lôžkových oddelenia sú zakázané.
  • Pacient musí mať negatívny PCR test pred plánovaným operačným výkonom alebo hospitalizáciou.
  • Na vstupoch do budovy nemocnice sa vykonáva triáž pacientov, teda meranie telesnej teploty.
  • Pacienti sú upozornení na povinnosť dezinfekcie rúk (dezinfekčné prípravky sú rozmiestnené po chodbách nemocnice), na správne nosenie tvárových rúšok a zároveň sú usmernení, aby sa čo najkratšou cestou mohli presunúť k ambulancii ošetrujúceho lekára.
  • Pacienti priamo v príslušnej ambulancii vypisujú tlačivo – čestné vyhlásenie pacienta. 

Univerzitná nemocnica - Nemocnica sv. Michala, a. s. v Bratislave je akciová spoločnosť, kde jediným akcionárom je štát, pričom práva akcionára vykonáva v mene štátu Ministerstvo vnútra SR. Už niekoľko rokov je jednou z najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku, o čom svedčia aj prieskumy medzi pacientmi.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz