Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. máj 2024, štvrtok
 

Nemocnica sv. Michala v Bratislave patrí medzi najlepšie všeobecné nemocnice na Slovensku

27. 10. 2016

Nová budova Nemocnice Sv. Michala na Cintorínskej/Satinského ulici v Bratislave

Nemocnica sv. Michala v Bratislave, ktorá patrí pod Ministerstvo vnútra SR, je už niekoľko rokov jednou z najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku, o čom svedčia aj prieskumy medzi pacientmi. Minulý rok prešla nemocnica výraznou modernizáciou, ktorej súčasťou bolo vybudovanie novej a prístupnejšej budovy v centre mesta.

Neodmysliteľnou súčasťou modernizácie bol aj nákup najmodernejších prístrojov, pomocou ktorých sa zlepšila diagnostika a liečba pacientov.

Aj preto bola vyhodnotená v pacientskom prieskume zdravotnej poisťovne Dôvera ako najlepšia všeobecná nemocnica na Slovensku. „Vďaka tomuto prvenstvu získala nemocnica ďalšie potrebné finančné prostriedky na nákup nemocničného vybavenia, ktoré pomôže ďalej zlepšovať služby našim pacientov. Konkrétne ide o motorovú dlahu na traumatologicko-ortopedickom oddelení a osmometer pre potreby oddelenia klinickej biochémie a hematológie,“ povedal riaditeľ nemocnice Marian Križko.

Nemocnica sv. Michala v BratislaveNaši poistenci známkujú zdravotnícke zariadenia pravidelne a každoročne stanovujú rebríček slovenských nemocníc. V tomto roku sme vyhodnotili viac ako 8000 dotazníkov od poistencov, ktorí boli hospitalizovaní v roku 2015. Tento prieskum je dôležitou spätnou väzbou pre nás aj pre samotné nemocnice, preto chceme tie najlepšie motivovať, aby si dosiahnutú kvalitu udržali," povedal generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan. Nemocnica sv. Michala, ktorá bola v posledných troch rokoch vždy v prvej trojke najlepších všeobecných nemocníc, získala od Dôvery príspevok v sume 12.500 eur na skvalitnenie prístrojového vybavenia a zlepšenia prostredia nemocnice. Príspevok v rovnakej výške získali aj ďalšie tri ocenené zdravotnícke zariadenia.

Kompletný rebríček nemocníc zostavený na základe hodnotenia pacientov nájdete na tejto stránke.

 

Prečítajte si tiež: Nová Nemocnica sv. Michala v Bratislave už slúži verejnosti

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz