Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2024, pondelok
 

Nová Nemocnica sv. Michala v Bratislave už slúži verejnosti

04. 11. 2015

nemonica-ilustr

V utorok 3. novembra 2015 bola slávnostne otvorená Nemocnica sv. Michala v Bratislave. Za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica a podpredsedu vlády a ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka  slávnostne prestrihli stuhu aj minister obrany Martin Glváč, minister zdravotníctva Viliam Čislák  a generálny riaditeľ nemocnice Marián Križko.

 Napriek tomu, že nemocnica patrí  pod Ministerstvo vnútra SR, 90 percent jej  kapacity je určená verejnosti, zvyšok pre bezpečnostné zložky. K dispozícii je momentálne 120 lôžok, ktoré možno v prípade potreby rozšíriť až na 140 lôžok.

"Po prehliadke niektorých priestorov tejto nemocnice môžeme naozaj skonštatovať, že je to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie, aké si vieme predstaviť, vrátane najmodernejších technológií, ktoré má táto nemocnica k dispozícii," povedal na otvorení premiér SR Robert Fico.

Nemocnica Sv. Michala v Bratislave

Pacienti môžu využiť desiatky ambulancií a jedenásť oddelení, ako je všeobecná chirurgia, ortopédia, gynekológia, urológia, neurológia a ďalšie.

"Nemocnica bude poskytovať všeobecné zdravotnícke služby," spresnil minister vnútra Robert Kaliňák. Všeobecní lekári môžu prijať 16 000 pacientov, okrem toho sú tu aj viaceré ambulancie špecialistov. Predpokladáme, že  kapacita nemocnice sa využije na 100 percent. Robert Kaliňák do budúcnosti nevylúčil rozšírenie nemocnice, a to až na 200 lôžok.

 

Nemocnica sv. Michala je akciovou spoločnosťou so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu v pôsobnosti ministerstva vnútra. Založená bola v decembri 2008, o pol roka neskôr sa zlúčila so zanikajúcou Nemocnicou Ministerstva obrany SR, a. s. a stala sa jej právnym nástupcom. Zdravotnú starostlivosť poskytuje širokej verejnosti s osobitným prihliadnutím na potreby silových rezortov, ústredných orgánov štátnej správy, vlády, prezidenta, diplomatického zboru, Slovenskej informačnej služby a Národného bezpečnostného úradu.

Súvisiace články:

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz