Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2024, utorok
 

Nová nemocnica v bratislavskom Starom meste

19. 09. 2013

nemocnica1

Po rokoch, kedy v Bratislave nemocnice väčšinou zanikali, je tu dobrá správa. V centre Bratislavy sa začalo s výstavbou novej budovy Nemocnice sv. Michala, ktorá patrí pod rezort vnútra. Základný kameň  v stredu 18. septembra 2013 poklopali minister vnútra Robert Kaliňák, ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenskáriaditeľ nemocnice Marian Križko.

Poklopanie základného kameňa

Projekt si podľa predbežných odhadov vyžiada 49,7 mil. eur.  Dve tretiny z tejto sumy sú určené na výstavbu budovy, zvyšok sa použije na vybavenie nových priestorov. Financovať výstavbu bude nemocnica, ktorá peniaze na tento účel má už viac ako päť rokov, a to zo štátnych aktív. Kým v iných častiach Slovenska sa nemocnice dočkali rekonštrukcie vďaka eurofondom, Bratislava takú možnosť čerpania nemá.

Po dostavbe bude zdravotnícke zariadenie slúžiť nielen rezortným zložkám (policajti, vojaci, hasiči...), ale aj širokej verejnosti. Už v súčasnosti ju v prevažnej miere až z 80 percent využívajú civili. V budúcnosti plánujú toto číslo zvýšiť na 90 percent.

Nemocnica v centre hlavného mesta bude fungovať už v roku 2015.

Základný kameň

Základný kameň a za ním priestor pripravený na stavbu nemocnice

Základný kameň a za ním priestor pripravený na stavbu nemocnice

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz