Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. február 2024, streda
 

Novým prezidentom Hasičského a záchranného zboru je plk. Ing. Pavol Nereča

27. 08. 2019

plk. Ing. Pavol Nereča

Ministerka vnútra Slovenskej republiky Denisa Saková v utorok 27. augusta 2019  na pôde Prezídia HaZZ vymenovala do funkcie prezidenta Hasičského a záchranného zboru plk. Ing. Pavla Nereču po tom, čo z tejto funkcie na vlastnú žiadosť 26. augusta odišiel generál Alexander Nejedlý.

Plk. Ing. Pavol Nereča študoval v rokoch 1985 - 1989 Vojenskú strednú odbornú školu oznamovacej techniky v Novom Meste nad Váhom. V rokoch 1996 - 2001 študoval na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre odbor riadenie v poľnohospodárstve so študijnou špecializáciou krízový manažment.

Prezident HaZZ Pavol Nereča s ministerkou Denisou Sakovou

Svoju pracovnú kariéru začal v roku 1990 na Okresnom národnom výbore v Nitre, kde pôsobil na Okresnej správe zboru PO na pozíciách požiarnik a starší požiarnik do roku 1996. Nasledujúce dva roky pracoval na pozícii operačného dôstojníka na Krajskom úrade v Nitre na odbore požiarnej ochrany v pozícii operačného dôstojníka, v roku 1998 sa na spomínanom odbore stal náčelníkom oddelenia operatívno-technického.

V rokoch 2001 - 2010 zastával funkciu vedúceho oddelenia operatívno-technického na Krajskom riaditeľstve HaZZ v Nitre a jeho právnych predchodcoch.

Dňom 1. októbra 2010 bol vymenovaný do funkcie krajského riaditeľa KR HaZZ v Nitre, v ktorej pôsobil až doposiaľ. 

Dostať ponuku od pani ministerky na pozíciu prezidenta HaZZ bolo pre mňa veľkou cťou a, samozrejme, aj veľkou výzvou urobiť niečo pozitívne pre HaZZ. Medzi moje prvé kroky bude určite patriť nastavenie štruktúry HaZZ tak, aby vyhovovala potrebám HaZZ a zamerať sa na úlohy, ktoré sa doteraz nedarilo vyriešiť. Ako napríklad zabezpečenie kontinuálneho vystrojovania príslušníkov HaZZ, posilnenie výkonu zásahovej zmenovej služby na menších hasičských staniciach. Tiež sa chcem zamerať na prehĺbenie spolupráce medzi HaZZ a Dobrovoľnou požiarnou ochranou (DPO) SR na viacerých úrovniach,“ uviedol nový prezident slovenských hasičov. 

Srdečne gratulujeme! 

Zdroj: HaZZ
Foto: MV SR

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz