Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2024, pondelok
 

Novým šéfom Športového centra polície sa stal Juraj Minčík

22. 11. 2016

mincik-vadovicova-kalinak-kia-novy-riaditel-november2016 (2)

Minister vnútra Robert Kaliňák v utorok 22. novembra 2016 predstavil nového riaditeľa Športového centra polície. Stal sa ním Juraj Minčík, ktorý na tomto poste vystriedal Mariána Kukumberga. Juraj Minčík  v centre pôsobí od roku 2000 ako tréner vodného slalomu, jeho zverenci boli bratranci Škantárovci a Matej Beňuš.

Pri tejto príležitosti minister Kaliňák odovzdal špeciálne upravené auto zlatej paralympioničke Veronike Vadovičovej. „Chcem poďakovať najmä za podmienky, ktoré vďaka Športovému centru polície mám. Verím, že aj naďalej budem reprezentovať minimálne tak ako doteraz, "  uviedla Veronika.

Zľava: Juraj Minčík a Marián Kukumberg

Veronika priniesla z paralympijských hier trikrát zlato, raz striebro a raz bronz. Na majstrovstvách sveta sa umiestnila raz na prvom a raz na druhom mieste . Majstrovstvá Európy jej patrili dvakrát a raz priniesla striebro. Na Svetovom pohári mala 30-krát prvé miesto, 16-krát druhé a 10-krát tretie miesto. Dvakrát prekonala paralympijský rekord a štyrikrát svetový.

Minister Robert Kaliňák s Veronikou Vadovičovou pri aute

Športové centrum polície v spolupráci so športovými klubmi polície a Úniou telovýchovných organizácií polície SR zabezpečuje prípravu športovcov na vrcholné športové podujatia. Jeho história sa píše od roku 1993, do dnešného dňa ho riadil Marián Kukumberg.

Pri novom Veronikinom vozidle

Počas tohto obdobia športovci centra reprezentovali v 13 športových disciplínach a priniesli domov 1338 medailí – 602 zlatých, 419 strieborných a 317 bronzových. Z  poslednej olympiády Slováci priniesli domov 4 medaily, z toho 3 medaily priniesli športovci Športového centra polície.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz