Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. august 2021, štvrtok
 

Novým štátnym tajomníkom ministerstva vnútra bude od 24. augusta Vendelín Leitner

19. 08. 2020

paragraf

Návrh na jeho vymenovanie predložil na rokovanie kabinetu minister vnútra Roman Mikulec v stredu 19. augusta 2020. Vendelín Leitner od 24. augusta 2020 vystrieda na poste štátneho tajomníka rezortu vnútra   Lukáša Kyselicu, ktorý 28. júla 2020 odstúpil z funkcie.

 

Po svojom predchodcovi preberie  rozsiahlu agendu, konkrétne ide najmä o Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Horskú záchrannú službu, sekciu krízového riadenia MV SR, sekciu legislatívy a právnych služieb MV SR, Letecký útvar MV SR, Migračný úrad MV SR a Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality.

„Verím, že všetky moje dlhoročné skúsenosti z rezortu obrany dokážem zužitkovať v prospech Ministerstva vnútra SR. Uvedomujem si výzvu, ktorá predo mnou stojí a o to s väčšou pokorou som sa ju rozhodol prijať. Urobím všetko preto, aby som bol pomocou, ktorá posunie ministerstvo vnútra dopredu,“ povedal Vendelín Leitner.

Vendelín Leitner a Roman Mikulec

Vendelín Leitner vyštudoval vysokú vojenskú technickú školu, od roku 1981 až po rok 2007 pôsobil v ozbrojených silách Slovenskej republiky na rôznych pozíciách od nižšieho, stredného až po vrcholový manažment. V rokoch 1995 až 1998 pôsobil v Spojených štátoch ako diplomat, poverený pridelenec obrany Slovenskej republiky, neskôr v rokoch 2000 až 2006 bol riaditeľom vojenskej spravodajskej služby. Od roku 2008 až po súčasnosť zastával vedúce pozície v spoločnosti Allianz-Slovenská poisťovňa.

„Pána Leitnera poznám dlhé roky z nášho predošlého pôsobenia na ministerstve obrany, považujem ho za veľkého profesionála, ktorý na svoju prácu kladie náležitý dôraz. Som rád, že budeme môcť spoločne pracovať na zmene, ktorá je v tomto rezorte a spoločnosti veľmi potrebná,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz