Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2024, nedeľa
 

O bezpečnosť židovských komunít sa postará slovenská polícia

18. 11. 2019

zidovska-hviezda-ilustr

Po radikálnych útokoch na židovské objekty vo svete Rada Európskej únie o boji proti antisemitizmu v decembri 2018 vypracovala výzvu o spoločnom bezpečnostnom prístupe k lepšej ochrane židovských komunít a inštitúcií. Na základe skúseností zo svetových metropol sa Ministerstvo vnútra SR rozhodlo podpísať memorandum o spolupráci s Ústredným zväzom židovských náboženských obcí v Slovenskej republike.

Ministerka vnútra Denisa Saková: „Napriek tomu, že sme oproti svetovým metropolám bezpečná krajina, nemôžeme nečinne čakať. Všetci si uvedomujeme, že je zvýšené riziko násilných útokov, ktorému v súčasnej dobe čelia židovské objekty zo strany teroristov, extrémistov a ďalších potenciálnych páchateľov útokov. Spolupráca s ústredím židovskej obce nie je len o zvýšenej ochrane židovských komunít, ale o ochrane všetkých občanov žijúcich na Slovensku, ktorí vo chvíli útoku napríklad na synagógu pôjdu okolo."

 Po podpise memoranda

Memorandum podpísal predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v Slovenskej republike Richard Duda a podpredseda Igor Rintel: „Veľmi si vážime spoluprácu s políciou, našťastie Slovensko je v porovnaní s krajinami západnej Európy bezpečná krajina."

Spolupráca bude spočívať najmä vo vyhodnocovaní aktuálneho vývoja bezpečnostnej situácie na Slovensku a v zahraničí vo vzťahu k problematike antisemitizmu.

Prezident PZ, gen. Milan Lučanský: „Garantom spolupráce s ústredím židovskej obce je protiteroristická centrála Národnej kriminálnej agentúry".

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz