Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. september 2022, piatok
 

O možnom otváraní materských a základných škôl sa rozhodne v pondelok

12. 05. 2020

dieta-skolak-rusko-ilustr

O možnom otváraní materských škôl a prvého stupňa základných škôl sa rozhodne v pondelok 18. mája. Uviedol to premiér Igor Matovič pozasadnutí konzília odborníkov v utorok 12. mája 2020. Školy a školské zariadenia sú z dôvodu šírenia nového koronavírusu na Slovensku zatvorené od marca.

 


Presný termín otvárania materských škôl a základných škôl premiér zatiaľ neoznámil. "Cieľom dnešného stretnutia bolo dohodnúť presné podmienky, ako potom majú materské školy a školy fungovať. Nemali sme cieľ rozhodnúť o presnom termíne," povedal Igor Matovič s tým, že cez víkend sa ukážu dopady spustenia druhej a tretej fázy. "V prípade, ak budú mierne a budeme vidieť, že nič strašné sa nestalo, tak budeme mať väčšiu odvahu otvárať školy a škôlky," uviedol.  

Premiér poznamenal, že nástup do materských škôl aj na základné školy bude dobrovoľný. "Všetko bude dobrovoľné, žiaden rodič nebude nútený, keď má strach poslať svoje dieťa do školy," dodal. Ako doplnil, "počíta sa s tým, že nie všetci rodičia pošlú svoje deti do škôlky, a tým pádom nebudú všetky deti v škôlke". Zároveň počítajú aj s tým, že tam bude maximálny počet detí na jednu triedu alebo skupinu. Uviedol, že zatiaľ sa hovorí o 12 deťoch.

Počas mimoriadneho prerušenia vyučovania v školách sa vzdelávanie realizuje dištančnou formou.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz