Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2024, streda
 

O zásadách bezpečného kúpania a zakladania ohňa v prírode v aktuálnej časti podcastu Zvnútra o vnútre hovoríme s hasičom Petrom Hrižom

22. 06. 2023

podcast-logo-ilustr

Je tu leto a s ním aj  kúpanie v jazerách, prírodných vodných plochách či na kúpaliskách, a tiež obľúbené grilovanie či opekanie v prírode. Všetko veľmi príjemné oddychové aktivity, ktoré -  ak sme nepozorní alebo preceníme svoje sily -  sa môžu stať nebezpečné, zdravie a život ohrozujúce. Preto sa pred začatím letnej sezóny venujeme téme bezpečného zaobchádzania s ohňom a bezpečného kúpania.

  • Aké sú pravidlá bezpečného kúpania v prírodných jazerách a na kúpalisku?
  • Je rieka vhodná na kúpanie?
  • Kedy rozhodne nevstupovať do vody?
  • Ako a kde založiť bezpečne oheň na opekanie?
  • Koľko litrov vody treba na uhasenie menšieho požiaru?
  • Kde rozhodne nikdy nezakladať oheň či ohnisko?

Odpovede, praktické rady a tipy si vypočuť môžete v aktuálnej časti podcastu MV SR Zvnútra o vnútre. Hosťom je hasič, špecialista, potápač z KR HaZZ Bratislava Peter HRIŽ.  

Zámerom podcastov rezortu vnútra je prinášať zaujímavé témy, praktické rady, užitočné informácie a predstaviť rezortných odborníkov. O fungovaní jednotlivých zložiek – silových zborov, záchranárov, hasičov, športovcov i úradníkov - ponúkame každý druhý týždeň krátke 15-minútové rozhovory. Uverejňujeme ich od 18. hodiny v audiopodobe na Facebooku ministerstva vnútra, na LinkedIn, Anchor aj Spotify.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz