Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. september 2021, piatok
 

Od 13. októbra platí zákaz zhromažďovania sa viac ako 6 osôb

12. 10. 2020

paragraf

Na Slovensku bude od utorka 13. októbra 2020 platiť zákaz zhromažďovania sa viac ako šesť ľudí. Výnimkou sú osoby žijúce v jednej domácnosti. Rozhodla o tom v pondelok 12. októbra 2020  vláda. Dôvodom je zhoršenie pandémie nového koronavírusu v krajine.


Pracujúcim a študentom sa má podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího umožniť chodiť do práce a do školy, avšak všetky ostatné činnosti sa musia obmedziť na úplné minimum.
 
V čase aktuálne vyhláseného núdzového stavu pre druhú vlnu pandémie nového koronavírusu môže vláda v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti ohrozenia obmedziť či zakázať uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať, či zhromažďovanie na verejnosti podmieniť povoľovaním. Opatrením nie je dotknutá právomoc Úradu verejného zdravotníctva regulovať konanie hromadných podujatí, a to obmedziť či zákazať ich.

Ústredný krízový štáb v nedeľu 11. októbra 2020 prísnejšie opatrenia v dôsledku výrazného nárastu počtu nakazených novým koronavírusom.

Od pondelka 12. októbra  prechádzajú stredné školy na dištančnú výučbu.

Od štvrtka 15. októbra začnú  platiť opatrenia ako povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri, zákaz hromadných podujatí, reštaurácie budú môcť podávať len zabalené jedlo a jeho konzumácia bude možná len v exteriéri. Zatvoria sa fitnescentrá, wellness zariadenia, akvaparky, kúpaliská či sauny. Obchody s potravinami a drogériou budú musieť vymedziť čas nákupu pre seniorov od 9. do 11. hodiny. Obmedzí sa aj počet ľudí v obchodoch a nákupných centrách - 1 osoba na 15 metrov štvorcových prevádzky.

Zdroj: TASR

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz