Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. január 2021, nedeľa
 

Od 20. mája štandardný režim pracovísk MV SR

29. 05. 2020

Od stredy 20. mája 2020 klientske centrá a ostatné kontaktné pracoviská MV SR  budú verejnosti k dispozícii  v plnej prevádzke. Na základe priaznivého vývoja epidemiologickej situácie na území Slovenskej republiky dochádza k uvoľňovaniu opatrení, ktoré boli zavedené pre epidémiu COVID-19. V osobitnom režime stále funguje cudzinecká polícia.

 

Verejnosť si môže vybaviť potrebné úkony vo všetkých klientskych centrách v štandardných úradných hodinách

 • Pondelok 8:00 – 15:00
 • Utorok 8:00 – 15:00
 • Streda 8.00– 17:00  
 • Štvrtok 8:00 – 15:00
 • Piatok  8:00 – 14:00

 /Štvrtok je zároveň nestránkový deň pre úsek zbraní a streliva/.

V uvedených časoch bude prístupná aj podateľňa Ministerstva vnútra SR (v budove MVSR na Drieňovej 22 v Bratislave).

 • Agendy vybavovania
  • občianskych preukazov,
  • vodičských preukazov,
  • cestovných pasov
  • úkonov na úseku zbraní a streliva

budú v režime bez obmedzení.

 • Všetky vydané elektronické osvedčenia o evidencii časť I  budú doručované na adresy určené občanmi, nebude možné si ich vyzdvihnúť na oddeleniach dokladov. 
 • Na dopravných inšpektorátoch okrem on-line objednaných občanov vybavia aj tých, ktorí nemajú on-line objednávku, a to podľa počtu otvorených vybavovacích okienok a nastavenia vyvolávacieho systému pre verejnosť.
 • Bádateľne štátnych archívov budú pre verejnosť opätovne otvorené od 25. mája 2020, avšak už od 20. mája 2020 štátne archívy prijímajú žiadosti o predloženie archívnych dokumentov na štúdium.

Aj  napriek uvoľňovaniu  opatrení pripomíname možnosť využívania elektronického vybavovania z pohodlia domova, prostredníctvom služieb Ústredného portálu verejnej správy  www.slovensko.sk. Využitím e-služieb sa správne poplatky znižujú o polovicu (najviac o 70 eur). Na úhradu správnych poplatkov je možné využiť mobilnú aplikáciu (https://www.posta.sk/subory/38936/prirucka-pre-mobilnu-aplikaciu-ekolok.pdf) alebo virtuálny eKolkomat (m.ekolky.gov.sk/Login.aspx).

Upozorňujeme, že viaceré  evidenčné úkony s vozidlami je možné riešiť aj bez potreby osobnej návštevy dopravných inšpektorátoch alebo oddelení dokladov a to prostredníctvom elektronických služieb, čo môže napomôcť k zlepšeniu ochrany zdravia obyvateľstva.

Rovnako je možné požiadať o vydanie občianskeho preukazu z dôvodu zmeny trvalého pobytu alebo nahlásiť stratu alebo odcudzenie občianskeho preukazu v prípade, ak už  občan bol držiteľom občianskeho preukazu s elektronickým čipom. 

V záujme zachovania zdravia vás, vašich blízkych a pracovníkov klientskych centier a iných úradov  prosíme o dodržiavanie odporúčaných rád a hygieny: naďalej je povinné nosenie rúšok v interiéroch, čiže klienti môžu do budov okresných úradov a klientskych centier vstupovať len s rúškom, šálom alebo obdobnou ochranou tváre. Každý návštevník je povinný pri vstupe do budovy ošetriť si ruky dezinfekčným prostriedkom.

V klientskom centre rešpektujte pokyny supervízora.

 

Vládna stránka o nákaze COVID 19 www.korona.gov.sk

 

Ďakujeme, že ste zodpovední a disciplinovaní.

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz