Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Od pondelka sa dopravná polícia zameria na nielen na vodičov, ale aj na cyklistov a chodcov

25. 11. 2016

znak_PZ

Dopravná polícia  od začiatku tohto roka eviduje 11 997 dopravných nehôd , pri ktorých bolo usmrtených 212 osôb a ťažko zranených 916 osôb.  Napriek pozitívnemu vývoju v porovnaní s uplynulým obdobím, so situáciou ani z pohľadu štatistiky nemôžeme byť spokojní.

„Motiváciou účastníkov cestnej premávky by nemala byť hrozba sankcií za porušenie predpisov, ale ochrana života, zdravia a šťastný návrat k svojim rodinám,“ povedal viceprezident Policajného zboru gen. JUDr. Ľubomír Ábel.

Policajný zbor preto neustále vyvíja aktivity smerujúce k zníženiu počtu dopravných nehôd v úmysle chrániť životy, zdravie a majetok občanov.

 Od pondelka 28. novembra 2016 bude na cestách opäť viac policajných hliadok s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, a tak znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách. Počas celého týždňa zvýšime kontrolu všetkých účastníkov cestnej premávky.

Miesto tragickej dopravnej nehody pri Trstenej

  • vodičov sa policajti zamerajú na všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rovnako aj na vodičov, ktorí hrubým spôsobom porušujú dopravné predpisy a svojou jazdou ohrozujú iných účastníkov cestnej premávky. Kontrole sa nevyhnú ani vodiči nákladných vozidiel, policajti sa zamerajú na dodržiavanie ich povinností.
  • cyklistov sa policajti zamerajú na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi. Dôraz budú klásť na vybavenie bicyklov, používanie ochranných prilieb a reflexných prvkov.
  • U chodcov sa policajti zamerajú na používanie priechodov pre chodcov a používanie reflexných prvkov. Policajti zvýšia dohľad na miestach častého pohybu chodcov v mestských častiach, zastávkach mestskej hromadnej dopravy, pri školách, kultúrnych a spoločenských objektoch najmä v čase dopravných špičiek.

Povedzte svojim blízkym:

  •  že reflexný prvok schovaný v zásuvke alebo v taške je zbytočný;
  •  aby sa na cestách správali zodpovedne a predvídavo;
  • že alkohol za volantom je neprípustný;
  • že takmer každú tretiu nehodu spôsobenú chodcom v jesennom období zavinil chodec pod vplyvom alkoholu;
  • že chcete, aby sa vrátili v poriadku domov.

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz