Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2023, nedeľa
 

Odborná príprava zástupcov okresných centier krízového riadenia začala v Žilinskom kraji

10. 06. 2022

krizove-riadenie-ilustr-marec2019

Odborná príprava predsedov krízových štábov/prednostovia okresných úradov/a tiež vedúcich odborov krízového riadenia okresných úradov v Žilinskom kraji bola témou pracovného stretnutia štátneho tajomníka MV SR Tomáša Opartyho so zástupcami krízových štábov vo štvrtok 9. júna 2022 v Žiline.

Potrebujeme mať kvalitne nastavený systém civilnej ochrany a krízového riadenia, aby sme boli pripravení a vedeli zvládať krízové situácie dobre, rýchlo, efektívne. Som rád, že na stretnutí odzneli konštruktívne pripomienky, vážim si prítomnosť každého jedného zástupcu okresného úradu," uviedol po stretnutí štátny tajomník Tomáš Oparty.

Štátny tajomník Tomáš Oparty so zástupcami okresných úradov

Zástupcovia krízového riadenia okresných úradov v Žilinskom kraji boli podrobne oboznámení s Koncepciou organizácie a rozvoja civilnej ochrany a krízového riadenia do roku 2027, ktorú vláda schválila 30. marca 2022.  Témou diskusií boli aj predstavy o zlepšení systému civilnej ochrany a krízovej reakcie okresných úradov, ako aj o zefektívnení financovania samospráv v rámci systému civilnej ochrany. 

Rovnaké stretnutia sa postupne uskutočnia aj v ostatných krajoch.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz