Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. jún 2024, štvrtok
 

Odovzdali ocenenia najúspešnejším členom Športového centra polície

09. 12. 2019

sportovci-ocenenie-december2019-ilustr

Ministerka vnútra SR Denisa Saková a zástupcovia Športového centra polície v Bratislave v pondelok 9. decembra 2019  ocenili slovenských športovcov tohto roka, ktorí centrum reprezentovali a dosiahli úspechy na medzinárodných súťažiach. Ceny dostalo spolu 17 športovcov, ich 11 trénerov a ďalšie policajti a hasiči.


Najúspešnejšími športovcami centra sa tento rok stali reprezentanti a reprezentantky v rýchlostnej kanoistike, pamätné listy a vecné ceny si od ministerky vnútra prevzalo desať z nich. Ocenili päť športových strelcov a strelkýň vrátane paralympionikov Veroniky Vadovičovej a Radoslava Malenovského. Ďalej reprezentantku v boxe Miroslavu Jedinákovú a atléta Jána Volka, ktorý sa však na odovzdávaní nemohol zúčastniť, keďže je momentálne na zahraničnom sústredení.

Oceňovanie športovcov

"Rezort vnútra sa snaží podporovať športovcov aj ich trénerov," povedala Saková. "Dá sa povedať, že dnes sa na Slovensku rozvíja najmä futbal, cyklistika, športová streľba, kanoistika. Aj v budúcnosti sa budeme snažiť športovcom vytvárať čo najlepšie podmienky, či už pre letné alebo zimné športy," dodala.

Oceňovanie športovcov

Centrum vedie od roku 2016 Juraj Minčík. Ocenení príslušníci podľa Minčíka popri svojej práci reprezentujú Ministerstvo vnútra SR, a hasičov, ktorí podľa neho držia krok so svetovou špičkou na hasičských majstrovských pretekoch. 
 Najlepších športovcov ŠCP oceňuje každú sezónu. "Som veľmi hrdý na to, čo naši športovci a tréneri ukázali túto sezónu, a dúfam, že tá budúcoročná olympijská bude rovnako úspešná," vyznal sa Juraj Minčík. Na olympiádu v Tokiu podľa neho športovci centra majú už deväť miesteniek.
Oceňovanie športovcov

 "Všetkým želám veľa motivácie, odvahy a entuziazmu, aby všetko, čo za tie roky natrénovali, premenili na úspech a na to, čo si želajú," popriala olympionikom ministerka vnútra.   

Oceňovanie športovcov

Ako povedala Denisa Saková, Športové centrum polície funguje viac ako 25 rokov a za ten čas jeho športovci priniesli na Slovensko vyše 500 medailí z európskych i svetových súťaží a tiež olympijských a paralympijských hier.

Oceňovanie športovcov

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz