Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. december 2023, štvrtok
 

Pietna spomienka pri pamätníku hasičov, ktorí zahynuli pri výkone služby

21. 11. 2022

13 - Pietna spomienka venovaná zosnulým hasičom
Hasiči pomáhajú pri živelných pohromách, kalamitách, požiaroch, dopravných nehodách, ale, žiaľ, aj oni sa môžu stať obeťami. Tichou spomienkou a krátkou modlitbou si na pôde Strednej školy požiarnej ochrany MV SR v Žiline v pondelok 21. novembra 2022 pripomenuli všetkých tých, ktorí počas tohto roka ukončili svoju životnú púť a tým aj profesionálnu službu v HaZZ.

V spomienkach sa vrátili aj k tragicky zosnulým kolegom  Jurajovi Oravkinovi a Michalovi Dubovanovi, ktorých mená boli pripísané na pamätník.

V predchádzajúcich 40-tich rokoch zahynulo pri výkone povolania ďalších 11 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru. Ak hasič – zaslúžilý hrdina, zomrie, pričom celý život pomáhal iným, na ich mená, tváre  a skutky sa nezabúda,povedal štátny tajomník MV SR Ľubomír Šablica.

Pietna spomienka

"Spomíname na našich príbuzných, priateľov, kolegov a známych, ktorí odišli a zostalo po nich v našich srdciach prázdne miesto, ktoré žiaden čas nevyplní. Tento rok prišiel Hasičský a záchranný zbor o kolegov, ktorí neváhali svoje životy riskovať pre pomoc iným,“ povedal prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

Stredná škola požiarnej ochrany MV SR v Žiline  je alma mater každého profesionálneho hasiča, práve preto je pamätník a pietne miesto hasičov umiestnené v jej areáli. Škola vychováva novú generáciu hasičov a nezabúda na všetky svoje "hasičské deti".

Foto: HaZZ 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz