Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. júl 2024, štvrtok
 

Platy sa zvýšia všetkým zamestnancom rezortu vnútra

14. 07. 2022

paragraf

V nadväznosti na schválenie dodatkov ku kolektívnym zmluvám vyššieho stupňa v štátnej a verejnej službe na rok 2022 sú v rezorte vnútra spracované dodatky ku kolektívnym zmluvám vyššieho stupňa, na základe ktorých bude aj policajtom, hasičom a horským záchranárom na jeseň tohto roku vyplatený jednorazový finančný príspevok vo forme odmeny 500 eur.

Rovnako ako ostatným zamestnancom v štátnej a verejnej správe sa aj im v budúcom roku podľa návrhov kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa na roky 2023 – 2024 dvakrát zvýšia platy, a to od januára 2023 o 7 percent a od septembra 2023 o 10 percent.

„Viac ako dva roky sledujem, že zamestnanci plniaci úlohy rezortu vnútra pri dobrej organizácii  dokážu potiahnuť, že to funguje, ak intenzívne pracuje nielen časť, ale všetci, či už ide o zamestnancov pôsobiacich v štátnej a verejnej správe alebo o policajtov, hasičov a horských záchranárov. Zvládli sme pandémiu a doslova bez vydýchnutia  sme ako priamy sused museli začať nastavovať kroky v súvislosti s ruskou agresiou na Ukrajine a hromadným prílevom cudzincov na Slovensko. Som rád, že napriek náročným časom sme dokázali zvýšiť zamestnancom platy, motivovať ich a pomôcť ich rodinám," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz