Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Plošné testovanie: Nemocnica Sv. Michala otestuje zamestnancov ministerstiev vnútra a obrany

30. 10. 2020

covid-test-ilustr

Aby mohli naďalej zdraví pomáhať a chrániť, participovať na testovaní ostatného obyvateľstva Slovenska a zabezpečovať chod verejnej a štátnej správy, sú  zamestnanci Ministerstva vnútra SR a Ministerstva obrany SR tiež testovaní.

Rezortná Univerzitná nemocnica - Nemocnica sv. Michala, a.s. pomáha pri celoplošnom testovaní na COVID-19. Okrem vlastných zamestnancov a hospitalizovaných pacientov testuje aj útvary Ministerstva vnútra SR a Ministerstva obrany SR. Odberné miesta sú okrem priestorov samotnej nemocnice zriadené na ďalších piatich miestach v Bratislave. Testuje aj nemocnica v Košiciach.

 Odoberanie vzorky

„Veľmi ma teší, že rezortné zariadenia ministerstva vnútra sa podieľajú na celoplošnom testovaní a otestujú zložky, ktoré sa popri zdravotníkoch vo veľkej miere podieľajú na boji proti pandémii, či už formou asistencie pri testovaní alebo dohľadom nad dodržiavaním prijatých opatrení,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

 Odberné miesto

Testovanie zamestnancov rezortov začalo v piatok 30.10.2020 o 08.00 hod a bude trvať do 22.00 hod. V rovnakých časoch sa bude testovať aj v sobotu a v nedeľu. Samotná nemocnica predpokladá, že počas víkendu urobí približne 10.000 testov v Bratislave a 7 000 v Košiciach.

Odberné miesto

Na jednotlivých odberných stanovištiach sa nachádza 93 dvojíc zdravotníckeho personálu. Spolu s administratívnym personálom je v Bratislave zapojených celkovo 240 zamestnancov nemocnice. Pracovisko v Košiciach sa do testovania zapája s 36 dvojicami zdravotníckeho personálu na štyroch odberných miestach, teda so 72 zamestnancami vrátane administratívneho personálu.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz