Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2024, utorok
 

Pokračujeme v obnove vozového parku Policajného zboru

28. 02. 2023

oparty-auta-februar2023

Štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty v utorok 28. februára 2023 odovzdal Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ nové vozidlá.  Ministerstvo vnútra výmenou opotrebovanej automobilovej techniky zlepšuje podmienky pre efektívnejšie plnenie úloh pri vykonávaní hraničnej kontroly a hraničného dozoru na vonkajších hraniciach Schengenského priestoru.

Obnova autoparku hraničnej a cudzineckej polície, financovaná z Fondu pre vnútornú bezpečnosť, prebieha v súlade s koncepciou obnovy vozového parku MV SR.

Hraničná a cudzinecká polícia dostala 12 kusov vozidiel  Hyundai Tucson 1,6T GDI (110kW) 4x4 6MT v hodnote 402 203 eur.  Súčasťou dodávky je aj sada zimných pneumatík s diskami a servis na 5 rokov alebo po najazdení 150-tisíc km. 

Vozidlá


Veľmi ma teší, že výsledkom verejného obstarávania je priemerná cena 33 500 eur za jedno vozidlo, a to  vrátane servisu a zimného prezutia. Vozidlá sa budú využívať na plnenie úloh v rámci vykonávania kontroly a dozoru na vonkajších hraniciach Schengenského priestoru, ktoré zabezpečujú OHK PZ RHCP Sobrance a MZJ PZ RHCP Sobrance. Tieto policajné útvary plnia špecifické operatívno-taktické úkony na celej vonkajšej štátnej hranici SR s Ukrajinou, preto je kvalitný vozový park aj pre tieto zložky dôležitý," uviedol štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty.

OHK PZ a MZJ RHCP Sobrance pôsobia v prihraničnom území, medzi ich úlohy patrí monitorovanie operatívnej situácie na štátnej hranici, ako aj  pátranie a spolupodieľanie sa na zadržaní osôb, ktoré nedovolene prekročili štátnu hranicu SR. Policajti zaradení na MZJ PZ Sobrance  sú zároveň operatívne zaraďovaní ako podpora pre činnosti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz