Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. september 2023, streda
 

Policajti budú bojovať proti zločinu aj novými puškami

26. 09. 2011

Lapua Magnum

Polícia bude môcť účinnejšie bojovať proti zločinu. Pomôžu jej v tom nové ostreľovacie pušky, ktoré policajtom nakúpime. Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na dodanie ostreľovacích pušiek na dlhé vzdialenosti v hodnote 600 tisíc eur. Ide o 8 kusov súprav ostreľovacích pušiek kalibru 338 Lapua Magnum a 34 súprav ostreľovacích pušiek kalibru 308 Winchester. Nové pušky sú určené pre všetky kraje na Slovensku.

Najdôležitejším kritériom na výber úspešného uchádzača je cena, do úvahy však budeme brať aj hmotnosť pušky bez zásobníka a zaručenú životnosť hlavne vyjadrenú počtom výstrelov. Vo verejnom obstarávaní použijeme elektronickú aukciu.

Okrem nových ostreľovacích pušiek chceme policajtom nakúpiť aj 26 tisíc nových pištolí. Verejné obstarávanie na nové pištole sme vyhlásili v júni, následne bolo v konaní pred Úradom pre verejné obstarávanie. Ten nám nariadil zmeniť niektoré časti podkladov. Ministerstvo vnútra vždy tvrdilo, že sa zariadime podľa pokynov Úradu pre verejné obstarávanie, preto sme tak urobili aj v tomto prípade. Podklady sme upravili a zaslali ich všetkým uchádzačom.

Ministerstvo vnútra chce prezbrojovaním policajného zboru efektívnejšie bojovať proti zločinu, lepšie chrániť občanov ako aj samotných policajtov, ktorí denne nasadzujú svoje životy a zdravie.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz