Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. apríl 2024, sobota
 

Policajti budú bojovať proti zločinu aj novými puškami

24. 02. 2012

puška

Polícia bude môcť účinnejšie bojovať proti zločinu. Pomôžu jej v tom nové odstreľovacie pušky, ktoré policajtom nakúpime.

Ministerstvo vnútra ukončilo verejné obstarávanie na dodanie odstreľovacích pušiek na dlhé vzdialenosti. Podpísali sme rámcovú zmluvu so spoločnosťou W.A.R. s.r.o. V priebehu štyroch rokov nám táto spoločnosť dodá 8 kusov súprav odstreľovacích pušiek kalibru 338 Lapua Magnum a 34 súprav odstreľovacích pušiek kalibru 308 Winchester. Zameriavací puškohľad má floridové sklá, ktoré výrazne zlepšujú viditeľnosť na cieľ, tým, že potláčajú vlnenie vzduchu. Súčasťou je aj nočný zameriavač odolný voči vode až 30 minút.

Najdôležitejším kritériom na výber úspešného uchádzača bola cena, do úvahy sme však brali aj hmotnosť pušky bez zásobníka a zaručenú životnosť hlavne vyjadrenú počtom výstrelov. Vo verejnom obstarávaní sme použili elektronickú aukciu, na ktorej sa zúčastnili dvaja uchádzači. Pri vyhlasovaní verejného obstarávania sme predpokladali, že nové pušky nakúpime za 600 tisíc €, aj vďaka elektronickej aukcii sa nám však podarilo ušetriť a pušky nakúpime za 566 200 €.

Ministerstvo vnútra chce prezbrojovaním policajného zboru efektívnejšie bojovať proti zločinu, lepšie chrániť občanov ako aj samotných policajtov, ktorí denne nasadzujú svoje životy a zdravie.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz