Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2024, pondelok
 

Policajti dostanú nové uniformy

05. 01. 2012

Ministerstvo vnútra nakúpi policajtom nové uniformy. Koncom decembra sme podpísali rámcovú dohodu na nákup nových blúz, nohavíc, sukní a náplecníkov so spoločnosťou Rutex Trade s.r.o. Predchádzame tak situáciám, na ktoré nás upozorňovali policajti, že v skladoch nemajú dostatočný počet uniforiem. Stará rámcová zmluva bola totiž platná do roku 2008 a policajti rovnošaty potrebujú.

Rámcová zmluva je platná na štyri roky. V priebehu tohto obdobia policajtom podľa potreby nakúpime približne 12.000 striebristých a 6.800 zlatistých blúz. Ďalej 30. 000 nohavíc a 44.000 letných nohavíc. Policajtkám v priebehu štyroch rokov plánujeme nakúpiť 4.000 sukní. V rámcovej zmluve sme upravili aj dodanie 60.000 náplecníkov. Presné množstvá nakúpeného tovaru budú závisieť od kúpnych zmlúv alebo objednávok.

V rámcovej zmluve sa nám dodávateľ zaviazal k najnižšej cene. Ide o jedno z opatrení, ktoré zaviedol minister vnútra Daniel Lipšic na zvýšenie transparentnosti verejného obstarávania a šetrenia peňazí. V zmluve nám predávajúci garantuje, že žiadnemu inému kupujúcemu neponúka nižšiu cenu. Ďalším opatrením je zavedenie elektronickej aukcie, týmto spôsobom prebehla aj súťaž na dodávku uniforiem. Ministerstvo vnútra chce šetriť peniaze daňových poplatníkov. Policajti však nové uniformy potrebujú a tak šetríme tam, kde sa dá. Teda na verejných obstarávaniach prostredníctvom elektronickej aukcie. Pri vyhlasovaní verejného obstarávania na uniformy sme predpokladali, že hodnota zákazky bude 6,5 milióna €. Podarilo sa nám však vysúťažiť cenu 2,8 milióna €, teda o 57% nižšiu. Minister vnútra Daniel Lipšic tiež opakovane zdôrazňuje, že v prípade, že sa do súťaže prihlási len jeden uchádzač, verejné obstarávanie zruší. Do tejto súťaže sa však prihlásili štyria uchádzači. Dvoch sme vylúčili, a tak dvaja súťažili v elektronickej aukcii.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz