Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. jún 2023, piatok
 

Policajti v civile budú označení reflexnou páskou príslušníka PZ

08. 11. 2010

reflexná páska "polícia"

Policajti v civile, ktorí môžu zastavovať autá, budú označení reflexnou páskou príslušníka Policajného zboru. Rozhodol o tom minister vnútra Daniel Lipšic. V najbližších dňoch vydá nariadenie, ktoré bude záväzné pre všetky policajné zložky.
O tom, že vodičov môžu zastaviť aj neuniformovaní policajti, rozhodla ešte predchádzajúca vláda novelou zákona. Nové vedenie ministerstva vnútra preto muselo tejto zmene prispôsobiť vyhlášku, ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke.
„Aby sme sa vyhli akýmkoľvek nedorozumeniam, nariadením ministra vnútra napravíme predpisy zanechané predchádzajúcim vedením. Policajti v civile budú viditeľne označení. Neexistuje žiadny dôvod, aby sa pri kontrole vozidiel skrývali. Vodiči tak budú jednoznačne vedieť, či ich zastavuje príslušník Policajného zboru. Zanikne tak obava, že v dobrej viere zastavia gaunerom, ktorí by nové pravidlá zneužili na páchanie trestného činu. Štát je tu na to, aby občanov chránil a nie šikanoval“ – vyhlásil minister vnútra Daniel Lipšic.

Identifikácia policajta v občianskom odeve na úseku dopravy

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz