Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Polícia sa pripravuje na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji

15. 04. 2011

policajti v akcii

„Polícia je pripravená zabezpečiť poriadok pred zimným štadiónom alebo v jeho blízkosti počas konania Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji“. Skonštatoval to minister vnútra Daniel Lipšic po simulovanom cvičení, ktoré sa 14. apríla uskutočnilo na letisku v okrese Nitra. Na cvičení sa zúčastnilo približne 200 policajtov poriadkovej polície vrátane policajtov so služobnými koňmi. Pochádzali z Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja.
Do cvičenia sa zapojilo aj 50 nitrianskych vojakov, ktorí vystupovali ako reálni figuranti narúšajúci verejný poriadok.
Polícia si vyskúšala viaceré varianty narušenia verejného poriadku a postupy, ako pri týchto hrozbách ochrániť životy, zdravie a majetok občanov. Pri cvičení použila aj vrtuľník a vodné delo.

Jednou zo simulovaných situácií bolo narušenie poriadku pri čítacích zariadeniach pred vstupom na zimný štadión. Polícia takisto cvičila zásah pri strete znepriatelených skupín. Bude pripravená aj na prípad, keby došlo k ničeniu policajných vozidiel. 
Polícia pripravuje rôzne bezpečnostné opatrenia tak, aby bol zaistený bezproblémový chod Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Minister vnútra Daniel Lipšic príde skontrolovať bezpečnostné opatrenia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v pondelok, 18. apríla o 14:00 hodine.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz