Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Prednostovia okresných úradov majú za sebou Cestu hrdinov SNP, v Devíne ich privítal minister vnútra

06. 06. 2023

cestahrdinov-prednostovia-ilustr

Prvýkrát v histórii Slovenska prednostky a prednostovia okresných úradov absolvovali najdlhšiu slovenskú turistickú trasu naprieč Slovenskom – Cestu hrdinov SNP. Do pochodu na trase v celkovej dĺžke 770 km sa počas uplynulých 30 dní zapojili štafetovým spôsobom.

Pochod sa začal symbolicky z Dukly 8. mája na Deň víťazstva nad fašizmom. V cieľovej stanici, pod hradom Devín v Bratislave, dnes 6. júna prednostov a prednostky privítal minister vnútra SR Ivan Šimko, ktorý účastníkom zagratuloval a poďakoval za zorganizovanie podujatia s veľavravnou myšlienkou – na pamiatku hrdinom a za mier a slobodu.

Cesta hrdinov

„Mier a sloboda sú najväčšie politické hodnoty, nie však v stranícko-politickom zmysle. Teším sa, že si prednostovia a prednostky zobrali toto ako svoje motto a  našli si čas prejsť Cestu hrdinov SNP. Väčšina ľudí na Slovensku sa dokážeme dohodnúť na tom, že Slovenské národné povstanie bola hviezdna chvíľa nášho národa, keď sme sa dokázali postaviť voči útlaku a voči tomu, čo bolo oveľa silnejšie ako my," povedal minister vnútra.

Cesta hrdinov

Šéf rezortu vnútra zároveň poďakoval predstaviteľom miestnej štátnej správy za ich náročnú prácu, okresné úrady prestavujú podľa neho „kostru" aj „cievny systém" služieb štátu pre občanov po celom území Slovenska.

Do štafety sa zapojilo 33 prednostov a prednostiek s organizačnou podporou ďalších kolegov z okresných úradov. Jedným z cieľov štafety bolo aj zviditeľniť prácu okresných úradov a ukázať, že slúžiť občanom Slovenska sa dá len spoločnou tímovou prácou.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz