Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Predsedníctvo SR v rade EÚ: minister vnútra Robert Kaliňák vystúpil na konferencii o návratoch migrantov

06. 07. 2016

iom-logo-person

Návraty migrantov z Európskej únie sú  hlavnou témou dvojdňovej konferencie, ktorá sa 6. - 7. júla 2016 koná v Bratislave. V rámci predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie ju organizuje Európska migračná sieť (EMN).


"Cieľom konferencie je prediskutovať problematiku návratov migrantov, ktorí na území Európskej únie nemajú povolenie na pobyt ani nárok na azyl, najmä s ohľadom na situáciu a postoje krajín pôvodu. Spolupráca s krajinami pôvodu je nevyhnutná pre zvýšenie efektivity programu návratov," spresnila koncept konferencie vedúca Úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) v SR Zuzana Vatráľová.

Vedúca IOM v SR Zuzana Vatráľová, generálny riaditeľ IOM Wiliam Lacy Swing a minister vnútra SR Robert Kaliňák

Na podujatí sa zúčastňujú  európsky komisár pre vnútorné záležitosti, migráciu a občianstvo Dimitris Avramopoulos, generálny riaditeľ IOM William Lacy Swing a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák.

Vystúpenie W. L. Swinga

V jednotlivých paneloch vystúpia zástupcovia ministerstiev členských štátov EÚ, poprední predstavitelia Európskej komisie, agentúry Frontex, IOM a odborníci v oblasti návratov a reintegrácií, ktorí pôsobia v Afganistane, Pakistane a v krajinách západnej a východnej Afriky.

Vystúpenie podpredsedu vlády SR a ministra vnútra Roberta Kaliňáka

Konferenciu organizuje IOM ako koordinátor Národného kontaktného bodu EMN v SR v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR a Európskou komisiou – Generálnym riaditeľstvom pre migráciu a vnútorné záležitosti.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz