Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Premiér Ľudovít Ódor poverený riadením rezortu vnútra sa stretol s trenčianskymi hasičmi

01. 08. 2023

hasici-trencin-odor (3)

Predseda vlády SR poverený riadením MV SR Ľudovít Ódor v utorok 1. augusta 2023 v rámci pracovnej cesty v Trenčianskom kraji navštívil Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne, vrátane hasičskej stanice, ktorá je jedinečná činnosťou potápačskej  skupiny a ambulancie HaZZ v špecializovanom odbore urgentná medicína.

Predseda vlády a štátny tajomník MV SR Ľubomír Šablica si za prítomnosti prezidenta HaZZ Pavla Mikuláška prezreli areál hasičskej stanice, výjazdovú techniku a vybavenie, ktoré je súčasťou hasičskej stanice tohto typu.

Návšteva u trenčianskych hasičov

V potápačskej skupine je aktuálne zaradených 18 príslušníkov, špecializovanú ambulanciu HaZZ personálne zabezpečuje 11 zdravotníckych záchranárov. Nasadenie a výjazd špecializovanej ambulancie sa využíva ako podpora pre zdravotníkov pri závažných udalostiach, priemyselných haváriách, živelných pohromách, pri dopravných nehodách, vyslobodzovaní osôb z voľných hĺbok alebo výšok. Tiež ako podpora pre zasahujúcich hasičov ak sa počas zásahu zrania.

Hasiči nezasahujú len pri likvidácii požiarov, dopravných nehodách, ale aj pri mimoriadnych udalostiach. Náplňou ich práce je záchrana majetku a ľudských životov, a práve preto verejnosť oprávnene považuje hasičov za jednu z najdôveryhodnejších inštitúcii na Slovensku. Ďakujem vám za vašu dosiaľ odvedenú prácu," povedal premiér Ľudovít Ódor.

Návšteva u trenčianskych hasičov

Chcem využiť túto príležitosť a osobne sa poďakovať za ukážkovú reprezentáciu a obsadenie 3. miesta na medzinárodnej súťaži posádok zdravotníckych záchranných služieb Rallye Rejvíz 2023, ktorej sa zúčastnili posádky z Česka, Holandska, Japonska, Kanady, Litvy, Maďarska, Nemecka, Nórska, Poľska, Rakúska, Grécka, Slovinska, Švajčiarska, USA a Veľkej Británie. Sme na vás hrdí a nepoľavíme v tom, aby sme  podmienky na vašu prácu  i naďalej zlepšovali," povedal štátny tajomník MV SR Ľubomír Šablica.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz