Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. marec 2024, sobota
 

Premiér, minister vnútra a prezident Policajného zboru rokovali v Prahe o nelegálnej migrácii

11. 11. 2022

hamran-mikulec11112022ilustr

Minister vnútra SR Roman Mikulec, prezident Policajného zboru Štefan Hamran spolu s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom rokovali vo štvrtok 10. novembra 2022 večer s českým ministrom vnútra, policajným prezidentom a predsedom vlády ČR o nelegálnej migrácii.

Výsledkom rokovania je spoločná zhoda na tom, že nelegálnej migrácii môže zabrániť posilnenie vonkajšej hranice Schengenu. Slovensko aj Česko bude žiadať aj ďalšie krajiny Európy, aby sa do ochrany schengenskej hranice zapojili.

 Slovenská a česká delegácia v Prahe

Obe strany sa tiež dohodli na tom, že doprava bude na hraniciach vďaka novým nastaveniam viac plynulá. Nastavia sa tiež spoločné hliadky zamerané najmä na vlakovú dopravu.

Obe strany sa zhodli na tom, že sa postupne chcú vrátiť k návratu na cestovanie bez kontrol vo vnútri schengenského priestoru.

Štefan Hamran a Roman Mikulec

Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec na tlačovej konferencii v piatok 11. novembra 2022 vyzval všetkých politikov, ktorí sa na tejto téme politicky priživujú, aby s tým prestali. Rovnako vyzval tých, ktorí by chceli zneužiť, alebo nejakým spôsobom ublížiť migrantom, prípadne tým, čo sa o nich starajú, aby od toho upustili.

Tlačová konferencia na Prezídiu PZ

Minister vnútra Roman Mikulec poďakoval tiež všetkým zamestnancom rezortu vnútra, samosprávam, starostom, dobrovoľníkom a mimovládnym organizáciám za ich nezištné nasadenie a prácu. 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz