Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Prezident Policajného zboru Milan Lučanský požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru

30. 06. 2020

logo Policajného zboru SR

Policajný prezident generál Milan Lučanský v utorok 30. júna 2020  doručil ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru v štátnej službe príslušníka Policajného zboru s dvojmesačnou výpovednou lehotou -  do 31. augusta 2020. Minister vnútra žiadosť prijal a pánovi Lučanskému poďakoval za doterajšiu spoluprácu.

 

„Hoci sa s pánom Lučanským v mnohých témach zhodujeme, existuje aj viacero oblastí v ktorých máme odlišný názor na to, ako by mal Policajný zbor vyzerať a fungovať. Pánovi Lučanskému však ďakujem a verím, že dokážeme konštruktívne fungovať aj zvyšné dva mesiace, vzhľadom na náročné obdobie pred ktorým stojíme v súvislosti s možnou druhou vlnou pandémie koronavírusu,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec.

Prezident Policajného zboru Milan Lučanský v deň oznámenia odchodu z funkcie

Na tlačovej konferencii v reakcii na odstúpenie  Milana Lučanského minister dodal, že vládna koalícia pracuje na novom spôsobe voľby prezidenta PZ. „My sme povedali aj v programovom vyhlásení vlády, že prehodnotíme súčasný systém. To sa teraz deje," reagoval minister vnútra Roman Mikulec na otázku, či sa do  odchodu Milana Lučanského stihne vybrať nový prezident. „My sa nechceme a priori ponáhľať,"  vysvetlil. „Chceme, aby bol ten proces čo najtransparentnejší a legitímny,“  doplnil minister a zároveň odmietol, že by to bolo po novom na vôli ministra vnútra.

Minister Roman Mikulec s riaditeľkou tlačového odboru Barbarou Túrosovou na tlačovej konferencii

Odchodom Milana Lučanského z funkcie podľa ministra nenastane v polícii žiadne bezvládie, a to aj keby sa do 1. septembra nový šéf policajtov nestihol vybrať. Taktiež spochybnil, že by bolo Lučanského menovanie v roku 2018 absolútne transparentné. Na obvinenia, že okresal Milanovi Lučanskému právomoci reagoval minister tým, že hneď po nástupe do úradu vydal príkaz, aby boli zastavené všetky pohyby v rámci Policajného zboru. Odmieta, že by tento pokyn bol mienený priamo na osobu Milana Lučanského.

Foto: TASR, MV SR - Vladimír Benko

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz