Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Pri hraničných priechodoch s Ukrajinou začnú fungovať hotspoty pre urýchlenie administratívneho procesu príchodzích z Ukrajiny

27. 02. 2022

hotspot3

V nedeľu 27. februára 2022 začalo ministerstvo vnútra zriaďovať prvé hotspoty v gescii cudzineckej polície a migračného úradu. Operatívne sa tak reaguje na nárast počtu osôb prichádzajúcich na územie SR z vojnou postihnutej Ukrajiny. K dispozícii budú 24 hodín 7 dní v týždni, ich účelom je urýchlenie administratívneho procesu, ktorý musí absolvovať každá osoba prichádzajúca z územia Ukrajiny.

Podľa potreby budú v týchto stanoch poskytovať služby aj humanitárne organizácie zamerané na poskytovanie pomoci ľuďom v tiesni, a to pod gesciou ministerstva zdravotníctva.

O počte zriadených hotspotov bude operatívne rozhodovať Koordinačný štáb pod vedením I. viceprezidenta PZ, ktorý pôsobí priamo v pohraničnej oblasti v Sobranciach. Úlohou štábu je reagovať na aktuálne potreby a koordinovať činnosť rezortných a mimorezortných zložiek na základe denného monitorovania situácie priamo na hraničných priechodoch s Ukrajinou.
Hotspot
Prvé hotspoty sú už zriadené vo Vyšnom Nemeckom /1 kontajner a 4 stany/, v Ubli /1 kontajner/ a v Uliči /1 kontajner a 5 stanov/. Aktuálne sa kompletizuje ich  materiálno-technické vybavenie a  pripojenie informačných systémov pre evidenciu cudzincov vstupujúcich na naše územie. Poskytovať služby začnú v pondelok 28. februára.
V tento deň bude zriadený ďalší hotspot na hraničnom priechode Veľké Slemence /1 kontajner/.

Hotspot

Prípadné navýšenie ďalšieho počtu hotspotov budeme riešiť priebežne, a to na základe monitorovania aktuálnej situácie na jednotlivých hraničných priechodoch s Ukrajinou.
Hotspoty neslúžia ako ďalšie hraničné priechody, ich úlohou je poskytnúť súčinnosť príslušníkom PZ, ktorí vybavujú proces vstupu cudzincov na naše územie a tak zrýchliť administratívny proces vybavovania všetkých potrebných úkonov pre zotrvanie cudzincov na území Slovenskej republiky.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz