Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Pri kontrolách na hraniciach polícii pomôže aj finančná správa a väzenská a justičná stráž

07. 07. 2021

paragraf

Príslušníci finančnej správy a príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže budú podľa potreby a aktuálneho vývoja situácie nasadzovaní do spoločných hliadok spoločne s príslušníkmi Policajného zboru na bývalých hraničných priechodoch na vnútornej hranici s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou a na zabezpečenie verejného poriadku na celom území Slovenskej republiky.

Vláda v stredu 7. júla 2021 schválila posilnenie polície denným vyčlenením do 500 príslušníkov finančnej správy a do 200 príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže na zabezpečenie verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2, a to v   období do 31. decembra 2021.

Minister vnútra Roman Mikulec informoval, že polícia po posilnení personálnych kapacít bude môcť postupne otvárať malé hraničné priechody, ktoré sú v súčasnosti uzatvorené. 

 "Máme 33 malých hraničných priechodov, ktoré boli uzavreté, budeme sa snažiť postupne čo najviac z nich sprejazdniť," povedal minister Roman Mikulec  po rokovaní vlády. Potvrdil, že sa takisto na vybraných hraničných priechodoch, kde to situácia dovoľuje, uvažuje o vytvorení špeciálneho pruhu pre zaočkovaných.

Minister taktiež naznačil, že ak dôjde v okolitých krajinách k zhoršeniu pandemickej situácie, sprísni sa aj režim na hraniciach. Poukázal pritom na rastúce reprodukčné číslo COVID v Českej republike.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz