Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2024, štvrtok
 

Pri plnení úloh v súvislosti s nelegálnou migráciou podporia policajné sily profesionálni vojaci

06. 09. 2023

paragraf

Návrh na vyčlenenie profesionálnych vojakov na plnenie úloh Policajného zboru v stredu 6. 9. 2023 predložil na rokovanie kabinetu predseda vlády poverený riadením ministerstva vnútra Ľudovít Ódor spolu s ministrom obrany.  Toto opatrenie bolo nevyhnutné zaviesť vzhľadom na výrazný nárast nelegálnej sekundárnej migrácie na území Slovenskej republiky. 

Sily a prostriedky polície totiž nepostačujú na plnenie úloh pri zabezpečení strážených objektov, preto sa navrhuje vyčleniť profesionálnych vojakov na podporu Policajného zboru pri zabezpečovaní strážených objektov a logistickú podporu spojenú s dopravou osôb.

Vyčlenenie profesionálnych vojakov na plnenie úloh Policajného zboru je v súlade s § 70 a § 71 zákona  č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore.

Podľa návrhu by v prípade požiadavky Policajného zboru  malo pomáhať denne do 500 profesionálnych vojakov pri zabezpečovaní strážených objektov, vrátane a logistickej podpory spojenej s dopravou osôb v súvislosti s nelegálnou migráciou, a to až do konca roku 2023. 

Vojaci budú na základe aktuálnych personálnych a materiálno-technických možností Ozbrojených síl SR určovaní do spoločných hliadok s policajtmi. Profesionálni vojaci v činnej službe vyčlenení do podriadenosti Policajného zboru počas výkonu policajnej služby podliehajú organizátorskej, riadiacej a kontrolnej činnosti príslušného služobného orgánu Policajného zboru podľa miesta služobného zaradenia.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz