Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. júl 2024, štvrtok
 

Priebeh volieb je pokojný, volebné moratórium sa predlžuje o 40 minút

30. 09. 2023

Transparentné voľby 2023

Predseda Štátnej volebnej komisie Ladislav Orosz, viceprezident Policajného zboru Damián Imre a riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán MV Eva Chmelová informovali aktuálnom priebehu dnešného volebného dňa. 

  • V Petržalke bol zaznamenaný prípad kolapsu člena okrskovej volebnej komisie. Hlasovanie bolo na mieste prerušené na 40 minút a z tohto dôvodu bude možnosť hlasovať v tomto okrsku predĺžená o 40 minút. Na celom území Slovenska sa tak predlžuje moratórium o 40 minút do 22:40. 
  • Evidovaných bolo niekoľko podnetov týkajúcich sa nekompletnej sady vydaných hlasovacích lístkov. V prípade, že mu zo strany komisie nebola vydaná kompletná sada, je potrebné na to upozorniť predsedu okrskovej volebnej komisie a požiadať o doplnenie sady. Zo strany členov okrskových komisií nejde o úmyselné konanie, ale o zlyhanie ľudského faktora. Podobné prípady boli zaznamenané aj pri voľbách v minulosti.
  • Štátna komisia pre voľby a financovanie politických strán sa bude zaoberať všetkými podnetmi, ktoré im boli doručené. 
  • Vo volebnej miestnosti počas konania volieb je možné vytvárať audiovizuálne záznamy v zmysle zachovania práv na ochranu súkromia a tajnosti hlasovania. 
  • Viceprezident Policajného zboru zhodnotil doterajší priebeh volieb ako mimoriadne pokojný a všetky podnety občanov sú príslušníkmi polície preverované. 

Priebeh volieb je pokojný

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz